Новини

Головна » Статті » Події

БІБЛІОТЕЧНА ЗУСТРІЧ ТАЛАНТ НЕ МОЖЕ БУТИ НЕПОМІЧЕНИМ

У другий четвер жовтня за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров'я відзначається Всесвітній день зору. Заходи в цей день спрямовані для звернення уваги до проблем втрати, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору. У проведенні Всесвітнього дня зору беруть участь різні організації, пов'язані з цією проблемою.

У рамках Всесвітнього дня зору відбулася бібліотечна зустріч «Талант не може бути непоміченим». Працівники сектору соціокультурного забезпечення користувачів Снятинської ЦРБ запросили до бібліотеки члена Національної спілки журналістів України, лауреата літературно-мистецької премії імені Марка Черемшини Мирона Крупея, автора багатьох книг про підприємства УТОС та людей з вадами зору.

Творча діяльність Мирона Ярославовича спрямована на посильний внесок у розвиток загальноосвітнього та духовного життя УТОСу. Адже дійові особи його книг – це сильні духом особистості, які, незважаючи на вади здоров’я, знайшли у собі сили не коритися недузі, а в наполегливій праці перемагати її.

З під пера Мирона Крупея вийшов ряд книг під назвами: «25 років шляхом зростання»(1999), «Долею обділені, але сильні духом»(2000), «На шляху випробувань і перемог»(2000), «З обіймів відчаю – у трудовий стрій»(2001), «Нариси історії Українського товариства сліпих»(2003), у співавторстві з О.Фесенком та В.Більчичем вийшла книга «УТОС ними пишається»(2006), «Утосівці – творці високої духовності»(2008). У  квітні 2011 року побачила світ книга «Подвижники реабілітаційної справи».

У спілкуванні з бібліотекарями, журналіст звернув увагу на книгу «УТОС ними пишається», що вийшла у видавництві «ПрутПринт» у 2006 році. Дана книга містить розділ «На Прикарпатті усе прекрасне», в якому зібраний цікавий матеріал про земляків, за плечима у яких різні життєві дороги, але доволі схожа доля та бажання подолати труднощі заради світлих високостей повносправного життя. Стаття «Колись він мріяв не про УТОС» розкриває сторінки життєпису Богдана Скіцька уродженця села Тишківці. Богдан Васильович втратив зір внаслідок автокатастрофи, але не впав у відчай і пройшов шлях від простого робітника до очільника великого підприємства. Ділові якості енергійного і рішучого керівника особливо проявилися в часи загальної економічної кризи. З ініціативи Богдана Скіцька створено естрадно-фольклорний гурт «Горицвіт», що став професійним колективом та виступає на різних сценах.

З наступної статті «Обдарованій людині відсутність зору – не завада» можна дізнатися про зовсім незрячу жінку, якій вдається зцілювати немічних, давати шанс на життя хворим, що народилися з серйозними вадами здоров’я. Ганна Стефурак втратила зір у дев’ятирічному віці в результаті невдало проведеної операції по видаленню мигдалин. Енергійна, життєрадісна і цікава до всього оточуючого дівчинка раптом потрапила у новий вимір життя, де знайшла в собі сили жити і бути потрібною іншим. Ганна Михайлівна багатьом повернула здоров’я, а разом із ним і радість життя. Таке переоцінити неможливо. Про дар, який проявився у неї ще в ранньому дитинстві, знають не лише на Снятинщині.

Стаття «Відмінник народної освіти» присвячена вчительці Софії Огер з більш ніж сорокарічним педагогічним стажем. Усі ці роки нелегкої роботи віддані людям, котрі, як і вона, обділені долею, але хочуть жити, вчитися, працювати, приносити радість своїм сім’ям, суспільству. Доля розпорядилася, що їй не довелося ні на мить побачити красу чудової земної природи. Вона народилася майже незрячою, але це не завадило їй закінчити філологічний факультет Чернівецького держуніверситету та стати вчителем заочної школи для незрячих. Це енергійна, доброзичлива і працьовита жінка, яка здатна зарядити позитивом інших людей та почуває себе щасливою тоді, коли приносить щастя іншим людям.

Під час розмови з працівниками бібліотеки Мирон Ярославович розповів, що на даний час працює над написанням книги про підприємства УТОСу, які пройшли випробування часом.

Книги талановитого історіографа Крупея Мирона Ярославовича популяризують життя та діяльність членів Українського товариства сліпих, широко висвітлюють суспільству світ незрячих, показують їхні здібності та можливості у різних напрямках суспільного життя, щоб громадськість належно оцінювала внесок інвалідів за зором у суспільне життя країни.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (12.10.2017)
Переглядів: 195 | Рейтинг: 3.8/6
Вітаю Вас Гість