Новини

Головна » Статті » Події

БУККРОСИНГ В БІБЛІОТЕЦІ!

Бібліотека-філія для дорослих смт. Заболотів приєднується до Міжнародного руху буккросингу і пропонує всім бажаючим долучитися до наповнення полиці буккросингу книгами!

Буккросинг (з англ. «book» — «книжка», «crossing» — «переїзд», «перехрестя») - всесвітнє книжкове мандрування з рук в руки, з дому в дім, з країни в країну.

Можна сказати, що буккросинг - це безкоштовний обмін книгами чи, як кажуть буккросери, це "звільнення" книжок. Буккросер, прочитавши книгу, залишає її у громадському місці, щоб хтось інший міг її прочитати. А той, до кого книжка потрапить, повторює процес. Так книги «звільняються» і мандрують від одного читача до іншого.

Основоположником буккросингу вважають американця Рона Хонберкера, який розпочав рух книжок у березні 2001 року. На нього справило враження те, як мандрують світом фотоапарати. Саме тому він вирішив “відпустити і книжки”. Рон залишив 20 книг зі своїми координатами у холі готелю, в якому зупинився. Через півроку на сайті Хорнбекера було зареєстровано вже 300 людей, які «відпускали» свої книги у мандрівку. Далі хвиля буккросингу перекинулася і в Європу. Першою країною, яка її підхопила, була Італія. Далі приєдналася Франція і пішло-поїхало-полетіло. Буккросинг також дійшов вже і до країн пострадянського простору. Читачі України також випускають свої двоногі та дворукі книжки за територію полиць.

Цей рух є надзвичайно популярним у світі, тому наша бібліотека просто не змогла залишитись осторонь. Перш за все, основна мета цього руху: розвиток читання та читацьких інтересів у громадськості, і як показує час, він набирає потужних обертів, оскільки несе в собі щось нове, цікаве та корисне.

Правила користування книгами:

1) "Прочитав - передай іншому";

2) Не затримуйте книгообміну (книги повинні завжди бути у русі й через певний проміжок часу повернутись на полицю бібліотеки);

3) В акції також можуть брати участь цікаві й корисні газети та журнали;

4) Не розмальовуйте книги, не закладайте й не виривайте листків із них.

Отже, якщо ти фанат читання, і в тебе з часом назбиралось багато прочитаної цікавої та актуальної літератури, якою хочеться поділитися, так би мовити порекомендувати іншому, то сміливо вирушай до нас. А якщо навпаки хочеш почитати щось нове та по-новому - поличка з книгами доступна та відкрита теж чекає на тебе.

Зараз всі бажаючі мають змогу прийти до бібліотеки та із спеціального книжного стелажа взяти будь-яку книгу, яка їм припаде до душі. Також кожен бажаючий може покласти на цей стелаж свою власну книгу, щоб її зміг прочитати ще хтось.

Приєднуйся до всесвітнього ідейного руху буккросинг! Книгам не місце на полицях, вони повинні подорожувати!

Побудуємо разом "живу" бібліотеку!

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (31.10.2017)
Переглядів: 129 | Рейтинг: 3.7/3
Вітаю Вас Гість