Новини

Головна » Статті » Події

«ПОЕТИЧНІ ОБРІЇ РІДНОГО КРАЮ»

В краєзнавчому відділі Снятинської центральної районної бібліотеки було проведено п’ять хвилин з поезією «Багатогранність таланту» приурочену 80-ій річниці з дня народження дослідника літературної спадщини Снятинщини, поета, педагога Мирослава Петровича Попадюка. За круглим столом  бібліотекар Марія Мороз ознайомила присутніх з творчістю обдарованого учителя-методиста, відмінника освіти України, поета і просвітянина, громадського діяча і письменника- видавця  – у таких послужних іпостасях знають прикарпатці Мирослава Петровича Попадюка.

Народився 4 листопада 1937 року в с. Хлібичині на Заболотівщині, у селянській родині. Початкову освіту здобув у рідному селі, а продовжив навчання у Заболотівській одинадцятирічці, згодом – навчання в Івано-Франківському педінституті ім. Василя Стефаника, де закінчив історико-філологічний факультет, отримавши спеціальність вчителя української мови і літератури, а також історії. Вчительську ниву почав засівати на Вінничині (село Соболівка Теплицького району).

З 1964- го двадцять два роки директорував у школах Снятинщини (Зібранівка, Троїця, Вовчківці, Заболотів). За будівництво нових шкільних приміщень у Вовчківцях і Заболотові та за створення зразкової навчально-матеріальної бази був нагороджений орденом „Знак Пошани” (1982) і занесений на обласну дошку пошани.

Дванадцять років Мирослав Попадюк завідував Снятинським районним відділом освіти (1985-1997), активно прилучався до відродження національної школи на Снятинщині. З 1955 року Мирослав Петрович громадський кореспондент обласних і Снятинської районної газети „Голос Покуття”. Також є головою районного об'єднання Всеукраїнського товариства „Просвіта” ім. Тараса Шевченка — з часу його заснування як Товариства української мови (1989 р.).

Мирослав  Попадюк є лауреатом обласної літературно-просвітницької премії ім. Марійки Підгірянки та літературно-мистецької премії ім. Марка Черемшини. Нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, медаллю „За заслуги перед Прикарпаттям”, просвітницькою медаллю „Будівничий України”.

З 2007 року Мирослав Попадюк – член Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України, обласної організації Національної спілки письменників України. Визнаний лауреатом літературної премії ім. Василя Стефаника 2017 року у номінації „поезія” за книгу „Зоряна паморозь”.

На завершення бібліограф краєзнавчого відділу провела огляд літератури та ознайомила із представленою виставкою ім’я «Поетичні обрії рідного краю», до якої було розроблено літературний портрет «Сівач доброго, розумного, вічного».

Дякуємо Вам за Ваш благородний труд, який ви виконуєте сумлінно і з любов’ю вже багато років поспіль.Завантажити :
Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (07.11.2017)
Переглядів: 199 | Рейтинг: 4.4/5
Вітаю Вас Гість