Новини

Головна » Статті » Події

МОВА – ЦЕ ДУХОВНА СВЯТИНЯ НАРОДУ

Рідна мово моя, поетична, пісенна,

Пелюсткова і ніжна, як спів солов’я.

Як народу душа: щира, добра, натхненна,

Ти найкраща у світі, бо рідна моя.

Яка прекрасна українська мова! Виплекана колоссям, землею, виспівана птахами, звеличена письменниками.

Мова… багатогранна, ніжна, чиста, як промінчик сонця, що яскравим сяйвом осипає землю добром, радістю, плодами…

Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця.

9 листопада в Україні щороку відзначається Свято української писемності та мови.

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Традиційно, в цей день покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова.

До Дня української писемності та мови в книгозбірні села Вовчківці проведено свято поетичного слова “Мова – це духовна святиня народу”.Користувачі довідались про історію слова, його мандри, перед ними розкрились таємниці рідної мови, її багатство та чарівний світ. Декламували вірші та приймали участь у конкурсно-мовній вікторині до письменників ювілярів: А.Малишка. Г.Сковороди,М.Куліша,А.Головка, Астрід Ліндгрен. Розгадували загадки про рідне слово, пригадували прислів’я і приказки про українську мову, видатних людей.

Традиційно, до відзначення дня української писемності та мови, у бібліотеці-філії оформлено книжково-ілюстративну виставку, з якою всі бажаючі мали змогу ознайомитися після закінчення заходу.

Дорогі друзі, маємо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову,що дісталась нам у спадок від наших прадідів!

“Ми, українці, повинні бути гордими з того, що є громадянами своєї країни, належимо до такого прекрасного, такого великого і дотепного народу. Ми маємо мальовничу Батьківщину, співучу, багату українську мову. Будьмо патріотами своєї Вітчизни, бережімо і примножуймо скарби нашої слов’янської мови".

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (09.11.2017)
Переглядів: 70 | Рейтинг: 1.0/1
Вітаю Вас Гість