Новини

Головна » Статті » Події

ПОВЕРНЕННЯ УКРАЇНІ БОГДАНА ЛЕПКОГО

"О краю мій! Свята руїно,

Новітня Троя в попелах!

Перед тобою гну коліно

І кличу: Боже в небесах,

За кров, за муки, за руїну,

Верни, верни нам Україну!".

Б. Лепкий.

Богдан Лепкий – видатний діяч української культури, поет-лірик, автор безсмертних «Журавлів» та історичної епопеї «Мазепа», перекладач і літературознавець, освітній діяч і художник, почесний член Наукового товариства ім. Т. Шевченка.

До 145-річниці від дня народження письменника в бібліотеці-філії села Вовчківці проведено літературне досьє "Повернення Україні Богдана Лепкого". Працівники книгозбірні розповіли користувачам про життєвий і творчий шлях майстра українського слова, письменника та поета.

Десятиліттями з’являються у розвесняному небі журавлі і тануть в осінньому. А з ними і журлива мелодія «Чуєш, брате мій».

Знамениті «Журавлі» Б. Лепкого – один із найтрагічніших ліричних віршів, навіяний мотивами осені, віри, де, власне, стирається грань між життям і смертю. Це драматично-поетична мініатюра, озвучена в 1915 році братом Богдана Лепкого, не вмовкає в нашому народі, живе, як народна пісня. Як багато умістилося в кількох строфах про осінній відліт журавлів. Яка гама переживань, настроїв – і не дивно, що такими журавлями бачили галичан, які покидали Батьківщину в неясній надії на кращу долю за океаном. І кожна людина, проводжаючи ключі журавлині у вирій, теж мимоволі прощається з весною і літом, з молодістю, з життям.

Його творча спадщина становить понад 80 власних книг, романи, повісті, оповідання, казки, збірки віршів та поем. Він — упорядник і видавець 62–х томів творів української класики з ґрунтовними дослідженнями, примітками, коментарями. Твори Богдана Лепкого перекладені польською, російською, чеською, німецькою, англійською, португальською та іншими мовами. За кількістю написаного Б. Лепкий поступається в українській літературі тільки І. Франкові.

Доповненням до літературного досьє проведено огляд книжкової виставки "Літописець долі рідного народу".

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (09.11.2017)
Переглядів: 72 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість