Новини

Головна » Статті » Події

«СТАНІСЛАВСЬКІ ВЕЖІ!»

Івано-Франківськ – молоде європейське місто, одне з відомих економічних, культурних та архітектурних центрів Західної України.  Івано-Франківськ (колишній Станіслав) – сьогодні є одним із 24 обласних центрів України, адміністративний, економічний і культурний центр Івано-Франківської області.

Розташоване місто на Покутській рівнинній території південного заходу України на відстані 150-300 км від кордонів Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини. Вигідне географічне розташування міста Івано-Франківська відносно сусідніх обласних центрів та деяких міст України та Європи, а також кордону з сусідніми державами. Місто справедливо вважається східними і північними воротами Карпат. Знаходиться у міжріччі двох Бистриць (Надвірнянської та Солотвинської) на місці стародавнього українського села Заболоття і було засноване у 1661 році як фортеця, а у 1662 році одержало Магдебурзьке право.

Місто було засноване Андрієм Потоцьким, представником давнього галицького магнатського роду. В 1962 році, з нагоди 300-ліття заснування, Станиславів перейменоване в Івано-Франківськ на честь видатного сина українського народу, видатного письменника, громадського діяча  Івана Франка, який неодноразово  бував, на Прикарпатті  мав добрих друзів, писав і читав свої твори.

Станиславів починався з Ринкової площі і ратуші, які у видозміненому стані збереглись донині. В його подальшій розбудові знайшли відбиття містобудівні ідеї  його вулицях, храмах і кам’яницях. За оригінальність архітектури  місто інколи називають “малим Львовом.

У XVIII -XIX ст. місто було значним торгово-ремісничим осередком Польщі, а від 1772 р. — імперії Габсбургів (від 1804 - Австрійської імперії, від 1867 р. — Австро-Угорщини). В розвиток його ремесел і культури зробили свій внесок крім українців поляки, євреї і вірмени, національні громади яких були тут досить численними.

До 55-річчя з часу перейменування міста Станіслав на Івано-Франківськ, в краєзнавчому відділі Снятинської ЦРБ експонується виставка-вікторина «Станіславські вежі». На виставці експонуються книги які розкривають історію одного з середньовічних міст України – Івано-Франківськ. Яке являє собою сучасне європейське місто, яке динамічно розвивається як в інвестиційно-економічному напрямку, так і в культурно-мистецькому, а також постійно покращує рівень міської інфраструктури.

Запрошуємо  бажаючих переглянути  виставку вікторину, усіх хто цікавиться історією та культурою Прикарпаття.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (10.11.2017)
Переглядів: 77 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість