Новини

Головна » Статті » Події

ЛІТЕРАТУРНИЙ УРОК «ЧУЄШ БРАТЕ МІЙ»

Бори сині, ріки чисті,

Ниви рівні, колосисті,

Чи у щасті, чи в неволі –

Не забуду вас ніколи.

Завтра так само, як нині,

Вдома, як і на чужині,

Рідний краю, рідні люди,

Я вас люблю всіх і всюди!

Богдан Лепкий... Український поет, прозаїк, критик, перекладач, історик літератури, педагог, художник, життєвий шлях якого майже не досліджений, літературна творчість оцінювалася поверхнево, а ім'я по суті, було вилучене з історії української літератури.

Обов’язок кожного українця знати про людину, яка всім серцем та всіма своїми думками, хоч і була в еміграції, була за Україну та український народ. Працівниками сектору соціокультурного забезпечення користувачів був проведений літературний урок «Чуєш брате мій» для учнів Снятинської ЗОШ – ліцею.

Урок було проведено у два етапи. На першому етапі за допомогою відеопрезентації бібліотекарі ознайомили присутніх з життєвим шляхом українського поета – емігранта. В ході спілкування працівники сектору донесли до юних українців важливість поетичних рядків «Журавлі», що стали піснею «Чуєш брате мій». Адже, пісні, як і люди, мають свою долю - щасливу і трагічну. Українську пісню забороняли, переслідували, а коли не могли зламати крила, то фальшували, витравлювали волелюбний дух. Такої долі зазнали й пісні Б. Лепкого та його брата Левка, що були однодумцями, патріотами, для яких найвищим ідеалом сяяла соборна, незалежна Україна.

Другий етап уроку був проведений у формі творчої лабораторії. Діти заповнювали літературне досьє письменника, читали вірші автора та на завершення заходу, розгадували кросворд за творчістю Богдана Лепкого.

Чесне ім'я Богдана Лепкого повернене українському народові. Повернені Україні його пісні, поезії, проза. Ще один син України злився зі своїм народом.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (13.11.2017)
Переглядів: 149 | Рейтинг: 5.0/6
Вітаю Вас Гість