Новини

Головна » Статті » Події

«СІВАЧ ДОБРОГО, РОЗУМНОГО, ВІЧНОГО» МИРОСЛАВУ ПОПАДЮКУ – 80!

Осіннього недільного дня 12 листопада завідуюча Орелецькою книгозбірнею Надія Богданівна запросила педагога, поета та публіциста, громадсько-просвітницького діяча, редактора і видавця – Мирослава Петровича Попадюка на вечір-бенефіс з нагоди його ювілейної дати -  80-річчя з дня народження. На цей захід завітали бібліотекарі, педагоги, поціновувачі творчості ювіляра.

Народився 4 листопада 1937 року в с. Хлібичині Снятинського району у селянській родині. Після школи у рідному селі та Заболотівської десятирічки закінчив історико-філологічний факультет Станіславського педінституту. Із журналістськими матеріалами і поетичними творами виступає з часів шкільництва.

Освітньої стежини завдовжки у сорок сім літ торкнулися і вчителювання на Вінниччині, і директорування у школах Снятинщини. Активно прилучався до відродження національної школи на Прикарпатті. Творча енергія поета-просвітянина, незмінного голови районного товариства «Просвіта».

Освітньо-просвітницьке і письменницьке нероздільно крокують творчим життям М. Попадюка. Він – автор двадцяти двох книг поезій, прози, публіцистики, есеїстики. Пан Мирослав презентував на зустрічі з користувачами свою нову сьому книгу поезій «Калинова гілка». В цій книзі і громадянські мотиви пристрасного звучання, і болі воєнної агресії, і хвилюючий ліричний струмінь, а ще – гостра сатира проти всього, що заважає нам жити, з доброзичливою посмішкою, що в розділі байок та гумору, не залишить байдужим читача.

Мирослав Попадюк – лауреат обласних літературних премій ім. Василя Стефаника та ім. Марійки Підгірянки, літературно-мистецької премії ім. Марка Черемшини. Почесний член «Просвіти». Нагороджений Президентською медаллю «25 років Незалежності України», медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям» та «За заслуги перед Покуттям», просвітницькою медаллю «Будівничий України», член Національної спілки письменників України.     

В бібліотеці була розгорнута ювілейна виставка «Життя пориву і Просвіти», на якій були представлені книги ювіляра.

Мирослав Петрович прийшов не з порожніми руками: він подарував книгозбірні дванадцять своїх книг, найновішою з яких є сьома книга поезій автора «Калинова гілка», яку презентував для присутніх.

Захід розпочався  з пісні «Мати» на слова Мирослава Попадюка і музику Петра Коржа, у виконанні ансамблю «Надія», керівником якого є Библюк Галина. Такий подарунок надзвичайно схвилював ювіляра і викликав приємні емоції. Зустріч проходила у формі лото-забави, що приємно вразило почесного гостя. Присутні демонстрували знання із творчості пана Мирослава, діти зачитували гуморески та спілкувалися із «живою легендою» покутського краю. Надія Богданівна привітала пана Мирослава із поважним ювілеєм та подарувала йому квіти, подарунок і святковий торт.

Ювілейний вечір спілкування на цьому не закінчився, а продовжився він за горнятком запашного чаю з смачним святковим тортом. Були щемні спогади, дружні розмови, звучали пісні…

 Тепла атмосфера книгозбірні с. Орелець сприяла гарному настрою, адже живе спілкування збагачує тих, хто приходить на подібні зустрічі. Ще Екзюпері сказав: «Найбільша розкіш – розкіш людського спілкування». Тож, до нових зустрічей!

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (14.11.2017)
Переглядів: 440 | Рейтинг: 4.5/6
Вітаю Вас Гість