Новини

Головна » Статті » Події

МАЙДАН - ЦЕ СТАН ДУШІ І ПОКЛИК СЕРЦЯ

Для чого люди вийшли на майдан?

Що їхні сотні душі розбудило?

Розвіявся густий – густий туман,

Що прикривав всю правду так грайливо…

21 листопада 2013 року, за кілька днів до укладання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, український уряд радикально повернув курс держави від євроінтеграційного і спрямував його на розвиток співпраці з державами-членами СНД. Поступальний рух колеса історії України зупинено…Обурена таким рішенням уряду України молодь виходить на Майдан Незалежності у Києві. Невдоволення підтримують по всій Україні.

 Це був початок Революції Гідності. Майдан. Мабуть, нині це слово знають у всіх країнах світу. Майдан Незалежності – це не тільки велика й головна площа в центрі Києва. Майдан – це небажання жити в системі тоталітарної корупції і малограмотної влади, що розграбувала країну. Це прагнення жити за європейськими стандартами. За це прагнення Україна заплатила більш ніж сотнею людських життів та кількома сотнями покалічених людей. Страшна ціна… Революція людської гідності - саме так назвали ці буремні дні боротьби народу проти злочинної влади в засобах масової інформації, що тривала впродовж зимових місяців 2013-2014 рр. та призвела до повалення тоталітарного режиму. Ця революція була не лише за людську, а й за національну гідність.

До 4-ої річниці Революції Гідності і Свободи у книгозбірні с. Вовчківці відбулась година-мужності “Революція гідності, охрещена кров’ю”, на яку були запрошені учасники Євромайдану: Іван Дяченко та Василь Колісниченко. Учні школи нагадали присутнім сторінки з української історії. День Гідності та Свободи відзначається щороку 21 листопада з метою збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь ціни миру та життя, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян.
Перед присутніми виступив сільський голова Іван Іванович Рурик наголосивши, що День Гідності та Свободи - це річниця революції свідомості, чесності та моралі. "Ми не забули ті сумні дні, коли народ стояв на вулиці, в морози і холод, на барикадах, у вогні та крові, заради нового майбутнього. Ми зобов’язані пам’ятати кожен день про ці ідеї та принципи, які сповідували і продовжуємо сповідувати в ім’я наших Героїв та майбутнього, за які вони поклали своє життя".

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять славних Героїв України, вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість українських захисників, які ціною свого здоров’я і життя боронять від агресора незалежність та цілісність нашої країни.

Для користувачів розгорнуто книжкову виставку «Майдан - це стан душі і поклик серця» біля якої проведено бібліографічний огляд. На експозиції представлені документальні матеріали та художні твори. В їх основу лягли події, пережиті авторами, розповіді учасників Української революції гідності.

Кожна історична подія в житті України має своє значення. Вона тисячоліттями ціною людських життів повинна виборювати свою Незалежність. Ми повинні свято вірити, що на нашу землю скоро прийде мир, бо такий народ, як наш - добрий, щирий, відвертий, заслуговує на мир, злагоду та процвітання.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (22.11.2017)
Переглядів: 57 | Рейтинг: 0.0/0
Вітаю Вас Гість