Новини

Головна » Статті » Події

ЗАВАЛЛЯ В ПАМ’ЯТКАХ СТАРОВИНИ І СУЧАСНОСТІ

З нагоди 80 – річного ювілею педагога, краєзнавця, нумізмата, громадського діяча Гунька Ореста Івановича, лауреата  районної премії ім. М. Черемшини 2008 р., автора  книг: «Духовні святині», «З історії поколінь» та « Шкільництво в Заваллі»  у бібліотеці – філії села Завалля представлена виставка книг О. І. Гунька: «Завалля в пам’ятках старовини і сучасності», а у СБК  підготували  і провели літературно – мистецький вечір: «80- ий ювілей».

 До проведення заходу долучилися: зав. бібліотекою – філією Опарук Л. Є., директор СБК Храпко М. М., худ. керівник Сандуляк В. П., а також у  відзначенні  ювілею  взяли участь вчителі і учні місцевої школи. На святі були присутні та вітали ювіляра почесні гості: сільський голова Гунько Володимир, радник голови районної ради, журналіст Вовк Тетяна, директор літературно-меморіального музею ім. Марка Черемшини Кіреєва Руслана.

Народився  Орест Іванович Гунько  23 листопада 1937 року у мальовничому куточку Покуття – селі Завалля, що на Снятинщині, яке розкинулося у межиріччі Черемоша і Прута. У 1944 р. Вступив до Завальської початкової школи, а у 1951 році закінчив семирічку. З 1951 по 1954 рік навчався у Снятинській середній школі ім. Василя Стефаника. Вищу освіту здобув у Чернівецькому університеті ім. Юрія Федьковича на філологічному факультеті. З 1954 до 1968 року працював у ряді шкіл Чернівецької області. У 1968 Орест Іванович був призначений директором Завальської восьмирічної школи. Працював на цій посаді до 1977 р. Іініціював будівництво нової типової, на 320 учнівських місць, школи у Заваллі. У1984 році його було обрано головою Завальської сільської ради, де працював тринадцять років. У 1995 році очолив багатолюдне відзначення 95 – річчя «Завальської Січі», організував проведення у селі науково  - теоретичної конференції «Завальська Січ» - початок масового руху національно – патріотичних сил за відродження української державності». Він став упорядником книжки, до якої увійшли матеріали науково – теоретичної конференції. У 2006 році став ініціатором відзначення 150 –річного ювілею Завальської сільської церкви святого Архистратига Михаїла. До цієї дати запропонував карбування пам’ятної настільної медалі «Завальській церкві – 150». До відзначення 555-річчя села ініціював будівництво пам’ятного Хреста на знак скасування панщини 1848 року. У 2007 році запропонував відзначення 570 – річчя першої письмової згадки про Завалля.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (27.11.2017)
Переглядів: 119 | Рейтинг: 0.0/0
Вітаю Вас Гість