Новини

Головна » Статті » Події

ГОРИТЬ СВІЧА, І ХЛІБ ЛЕЖИТЬ, І ПАМ'ЯТЬ ПОЛУМ’ЯМ ГОРИТЬ

На початку ХХ століття Україна зазнала одну з найстрашніших трагедій не лише у вітчизняній, але й у світовій історії – голодомор.

Голодомор став національною трагедією. Тільки протягом 1932-1933 р. р. загинула п’ята частина сільського населення України. Ця трагедія відібрала життя, за різними оцінками, від 7 до 10 мільйонів наших співвітчизників. По всій Україні в кожну четверту суботу листопада відзначається День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій.

25 листопада 2017 року користувачі книгозбірні с. Орелець стали учасниками прем’єри книги історико-документального видання «Голод на Прикарпатті (1946-1947 років)». Надія Богданівна зазначила, що до книги увійшли інформаційні звіти членів ОУН, матеріали і документи з фондів державного архіву області та обласної бібліотеки, дослідження істориків, краєзнавців, газетні публікації та спогади очевидців. Вміщено мартиролог жертв голодомору та тифу – понад три тисячі прізвищ.

В історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. І одна із найстрашніших – Голодомор . Молоді читачі дізналися про причини і наслідки цієї трагедії, переглянули книжкову виставку «Не дамо згасити свічку пам’яті». Біля книжкової  виставки було продекламовано вірш «Свіча Скорботи» жительки с. Орелець Ольги Драганюк.

А о 16-й годині бібліотека-філія с. Орелець долучилася до загальнонаціональної акції «Запали свічку пам’яті».

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (27.11.2017)
Переглядів: 105 | Рейтинг: 5.0/2
Вітаю Вас Гість