Новини

Головна » Статті » Події

ГРИГОРІЙ СКОВОРОДА – ФІЛОСОФ, ПОЕТ І МУЗИКАНТ

Ревнитель істини, духовний Богочтець,

І словом, і умом, і жизнію мудрець;

Любитель простоти і от суєт свободи,

Без лесті друг прямий, доволєн всім всігда

Достиг на верх наук, познавши дух природи,

Достойний для сердець примір, Сковорода.

Михайло Ковалинський.

Просвітитель, філософ, поет Григорій Савич Сковорода — один із видатних українських мислителів. Блискуче знання мов, поетики й риторики, античної і нової філософії поєднувалося у ньому з неабиякими здібностями в галузі літератури і мистецтва. 

Сковорода обрав шлях мандрівного філософа і протягом 25 років побував у багатьох містах і селах України, проповідуючи свої ідеї і світогляд. Через пісні, кантати і псалми він викладав свої філософські погляди, таврував соціальне зло, прославляв природу, волелюбність людини.

Сковорода - філософ, який усім своїм життям доводив просту істину: «Щастя полягає в тому, щоб, відкривши у собі справжню до чогось здібність, побудувати на ній своє життя. Адже найпотрібніше нам дається легко. А те, що дається найтяжче, не потрібне нам взагалі».

До 295 річниці від дня народження Григорія Сковороди в Снятинській районній бібліотеці для дітей 6 грудня організували для учнів–старшокласників біографічну подорож «Григорій Сковорода – філософ, поет і музикант». Присутнім бібліотекарі розповіли цікаві маловідомі факти з життя письменника, зробили детальний аналіз його літературної і музичної творчості. Пісні, романси Григорія Сковороди були представлені у запису у таких відомих виконавців як Ніна Матвієнко, гурту «Хорея козацька».

Філософська теорія Сковороди про «спорідненої праці» стала темою для обговорення, а зачитані крилаті думки із трактатів, віршів, листів вразили своєю правдивою досконалістю. На завершення відвідувачам був запропонований огляд тематичної виставки «Григорій Сковорода на портреті і в житті».

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (07.12.2017)
Переглядів: 61 | Рейтинг: 5.0/2
Вітаю Вас Гість