Новини

Головна » Статті » Події

МОРСЬКИЙ ШЛЯХ КАПІТАНА

14 грудня, з нагоди 65-річчя нашого краянина, капітана I рангу запасу,  Мирослава Андрійовича Мамчака працівники краєзнавчого відділу Снятинської ЦРБ здійснили літературний круїз «Морський шлях капітана» в Снятинський  коледж Подільського державного аграрного-технічного університету.

Фахівці бібліотеки ознайомили студентів із поетом-ювіляром Мирославом Мамчаком, його творчістю, та з історією українського флоту. Мамчак Мирослав Андрійович заслужений журналіст України, капітан I рангу запасу, український морський офіцер, громадський діяч, публіцист, поет, дослідник історії українського флоту. Народився Мирослав Андрійович Мамчак над бистроплинним Черемошем у селі Княже 16 грудня 1952 року. За більш ніж 36 років флотської служби  пройшов службовий шлях від матроса до капітана I рангу на Балтійському і Чорноморському флотах, учасник далеких морських походів.

Був серед офіцерів Чорноморського флоту, які розпочали процес відродження вітчизняних Військово-Морських Сил у 1992 році та членом організаційної групи першого Командувача ВМС України; стояв біля витоків створення структур Військово-Морських Сил України та був одним із перших військових журналістів ВМС України.

З січня 1994 до жовтня 2010 року очолював телерадіокомпанію ВМС України «Бриз», яку вперше створив у структурі військового відомства. Приймає активну участь в громадському житті Севастополя і флоту.

Мирослав Мамчак є автором військово-морських досліджень книг і більше 500 публіцистичних матеріалів, які друкувалися в регіональній, всеукраїнській і зарубіжній пресі.

Лауреат літературної премії Міністерства оборони України (2004 р.), літературно-мистецької премії імені Марка Черемшини (2006 р.) та премії імені В’ячеслава Чорновола в галузі журналістики (2011 р.), володар Гран – прі III Всеукраїнського і міжнародного телерадіофестивалю «Україна єдина» (2001 р. ). Нагороджений державними і відомчими нагородами.

     Автор переконливо доводить, що Україна споконвічно була великою морською країною, а її військовий флот відіграв неабияку роль в історії боротьби українського народу за незалежність. Проживаючи в Севастополі, завжди серцем і помислами тут - на рідній землі.

    

    

 

     

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (18.12.2017)
Переглядів: 30 | Рейтинг: 5.0/2
Вітаю Вас Гість