Новини

Головна » Статті » Події

ПОДАРУНКИ МИКОЛАЮ ВІД ДІТЕЙ БІБЛІОКРАЮ

В неділю, 17 грудня, діти недільної школи храму Іоана Богослова і активні користувачі бібліотеки-філії № 2 м. Снятина любовно славили шанованого святого – єпископа Миколая, який жив дуже-дуже давно і служив Господу Богу та людям.
Грудень – щедрий на свята місяць. З особливим нетерпінням зустрічають діти і дорослі перше новорічне диво – День Святого Миколая Чудотворця.
День святого Миколая – одне з найцікавіших свят народного і церковного календаря, а також найулюбленіше свято української дітвори, яка любить святого майже як казкового персонажа, котрий цілком реально приносить їй однієї чарівної зимової ночі подарунки. Всі щиро вірять, що Святий Миколай не обмине жодну хатину, обдарує кожну дитину.
І не тільки це свято дитяче. Святий Миколай – один з найулюбленіших Божих угодників українського народу. Немає на нашій землі жодної християнської хати, котра не горнулася б до цього святого добродійника, чудотворця, святителя, не зверталася б до нього в потребі за допомогою. Кожен бо відає, що був Миколай за свого життя помічником для християн: багатьох в убозтві й злиднях збагатив, голодним їжу подавав, кожному при будь-якій нужді був помічником і заступником, з’являвся там, де був потрібний. Тож, і сьогодні в молитвах люди просять у святого Миколая допомоги і заступництва. І зараз він швидко приходить до тих, хто його кличе.
19 грудня готуються обрядодії, пов’язані зі святом Миколая. Це стало гарною традицією, виявом доброти і любові до найдорожчого, що є в нашому житті – до дітей.
А ще святий чарівник у день його пам’яті розносить дарунки дітям, вітає з зимою, благословляє на добрі вчинки. До храму Іоана Богослова святий доброчинець (одинадцятикласник Снятинської ЗОШ ім. В. Стефаника Саша Бордун) завітав зі своїми помічниками Ангелами (учні 4-Б класу ЗОШ № 2 Саша Бурляк і Данило Чепига) в неділю, напередодні свята.
Софійка Онищук, Дмитрик Фодчук (1 кл.), Саша Гоголь, Сашка Поясик, Влад і Нікіта Березінські (2 кл.), Ангеліна Козюк, Сніжана Сідлярчук (3-А), Ангеліна Устименко, Міша Михайлецький (4-А), Вадим Нагорняк (4-Б), Катя Маковійчук (2-Б кл. НВК ЗОШ-ліцей) віршами, молитвами і сценками вітали святого гостя. Сценку «Чекаємо на Миколая» зіграли Віка (6-Б) і Світлана (4-Б) Онищук, Аня Грицак, Влад Виноградник (4-А), Юра Косовчич (3-А), Валя Онищук і Катя Сухолитка (1 кл.). Усмішки на обличчях у глядачів викликала гра п’ятикласників ЗОШ № 2 Наталі Сідлярчук, Христі Огородник, Андрія Крупки і Віталіни Пінтелик у сценці «На небі». З уст ведучих Аліни Усової та Яни Матеїк лилися щирі слова молитов і подячних слів до небесного утішителя всіх людей на землі, який донині спускається з неба, дарує добрим людям подарунки, злим – різочки, як нагадування про помилки.
Але діти, що прославляли у Кулачинському храмі мірлікійського святого, усе життя якого було позначено любов’ю до ближнього, були чемними, і, навзаєм, за свої старання, добру поведінку, віру в чудеса і гарний виступ були віддячені смаколиками від Миколая. Святкові подарунки отримали всі діти, які були на Богослуженні.

 Дарувати любов один одному – це благо, що дав нам Господь, а навчив це робити Святий Миколай. Що свято вдалося, можна було побачити по радісних обличчях діток.
Настоятель храму о. Тарас Дмитрук і завідуюча бібліотекою-філією Галина Томаш дали відчути вірянам атмосферу свята у його повній мірі, запалили в серцях вогники надії, любові та щастя. Вони прагнуть сприяти розвиткові творчих здібностей дітей; прививати любов і повагу до традицій та обрядів рідної України; створити атмосферу добра і дружби; виховувати чуйність, доброту, доброзичливість, увагу, милосердя, вдячність; викликати бажання здобувати знання із цілющого джерела народної мудрості пращурів.
Та чудеса тільки починаються, бо наближається ніч з 18 на 19 грудня – найдивовижніша і найдовша. Найдивовижніша, бо всі сподіваються хоч на маленьке диво. Найдовша, бо не може дитяче серденько дочекатися, коли з-під подушки витягне за цілий рік очікуваний гостинець. А може… і в якомусь іншому місці, бо то вже справа доброго гостя, куди пакунок покласти…

    

    

   

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (19.12.2017)
Переглядів: 25 | Рейтинг: 0.0/0
Вітаю Вас Гість