Новини

Головна » Статті » Події

УКРАЇНСЬКИЙ ЛИЦАР ГІДНОСТІ

В’ячеслав Чорновіл народився в родині сільських вчителів 24 грудня 1937 року в селі Єрки Звенигородського району Черкаської області. У 1955 році закінчив Вільхивецьку середню школу із золотою медаллю. У тому ж році вступив на філологічний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, пізніше – перевівся на факультет журналістики. Маловідомим є факт, що Чорновіл спершу мріяв про кар’єру науковця. Деякий час працював на будівництві Київської ГЕС, потім завідував відділом у газеті. За публіцистичну діяльність Чорновола тричі ув’язнювали, але це не зламало його волю, а тільки посилило його опір проти існуючої системи. Попри все, лишався чесним і чистим, вірним своїм переконанням.

24 грудня цього року В’ячеславу Чорноволу виповнилося б 80 років. І так і було б, якби він не обрав собі тернистого шляху захисника національних інтересів.

З нагоди цієї роковини в читальному залі Снятинської ЦРБ було оформлено виставку – персоналію та присвячено патріотичну годину «Український лицар гідності». Такі люди як В’ячеслав Максимович народжуються нечасто і покликані бути провідниками та лідерами. Присутні згадували як він жив та якою людиною був. Його доля, на думку присутніх, була трагічною та щасливою водночас. Трагічною, бо пережив роки ув’язнення, злидні та непорозуміння із владною системою. А щасливим було життя Чорновола тому, що він став одним із тих, хто привів Україну до незалежності. Його постать не потребує прикрас, він проповідував правду і сам жив за її законами.

Помер В’ячеслав Чорновіл так само, як і жив – у русі. Автокатастрофа, обставини якої і досі не з’ясовані, забрала життя діяча 25 березня 1999 року. На патріотичній годині прозвучала думка, що якщо українці хочуть жити у розвиненій державі, слід більше уваги приділяти патріотичному вихованню, беручи за приклад життя найдостойніших синів України, серед яких був і залишається В’ячеслав Чорновіл.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (22.12.2017)
Переглядів: 39 | Рейтинг: 0.0/0
Вітаю Вас Гість