Новини

Головна » Статті » Події

"БОРЕЦЬ ЗА СВОБОДУ УКРАЇНИ"

«Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні –маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши.

Настав час великого вибору: або єдність і перемога

та шлях до світла, або поразка, ганьба і

знову довга дорога до волі».

В’ячеслав Чорновіл

24 грудня В’ячеславу Максимовичу Чорноволу виповнилося б 80 років. З нагоди ювілейної дати у Вовчківській книгозбірні відбулась година-реквієм "Борець за свободу України", а також проведено бібліографічний огляд книжкової виставки «Дорога болю та боротьби». Експозиція знайомить користувача з літературою про життя та діяльність цієї непересічної особистості, що присвятила себе боротьбі за незалежність України. Завідуюча книгозбірнею Оксана Ярославівна зазначила, що читаючи його статті, звернення до влади, українців, відчуваєш у кожному рядку боротьбу за істину, правду, можливість бути почутим. А чи почуємо ми його – залежить від нас.

Відомий правозахисник, політик, журналіст, публіцист і громадський діяч, лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна (1975), Державної премії України ім. Т. Шевченка (1996) в галузі журналістики й публіцистики, кавалер ордена Ярослава Мудрого V ступеня (1977), Герой України (2000, посмертно) В'ячеслав Чорновіл, започаткувавши в Україні національно-визвольний рух шістдесятників, разом зі І. Світличним, І. Дзюбою, А. Горською, Л. Танюком, В. Стусом та іншими представниками творчої молоді став символом української незалежності. Журналістський хист, організаційні здібності, а понад усе - талант політика, державного діяча - ставлять ім'я В'ячеслава Чорновола до ряду видатних діячів національно-визвольних змагань.

«Ця велика людина жила заради ідеї. Основна ідея його життя – побудова держави, могутньої, сильної України, з потужною розвинутою економікою, із щасливими людьми. Держави, з якою рахувався б увесь світ. Заради цієї ідеї він міг віддати усе – навіть власне життя. І віддав його.

Життя В'ячеслава Чорновола раптово обірвалося в розквіті творчих сил, на злеті його політичної кар'єри. 25 березня 1999 р. при загадкових обставин він загинув в автокатастрофі під Борисполем.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (26.12.2017)
Переглядів: 34 | Рейтинг: 0.0/0
Вітаю Вас Гість