Новини

Головна » Статті » Події

«РІЗДВЯНЕ ДИВО»

Вечірня зірка з неба сяє

Із Віфлеєма на весь світ

І на землі всім сповіщає

Про Сина Божого прихід…

І. Андрушко

От і наступають свята. Чекати залишилося вельми недовго. Дуже скоро одне із найбільших свят християн – Різдво Христове.

Найдивовижніше і найулюбленіше свято в усьому світі. Ми, українці, найбільше очікуємо його приходу. Це свято приносить нам тепло і радість у кожну родину. Радість, яка триває вже понад два тисячоліття. Наш народ за час свого існування збагатився багатьма різними обрядовими дійствами: колядки, вертепи та самі ж приготування до свята, про яке ми так багато знаємо.

Свято Різдва – найкрасивіше зимове свято. Це свято приходить до людей морозної ночі в годину опівнічної храмової служби в сяйві свічок, у світлі зірок і гучному співі хору. Звуки дитячих голосів, що славословлять Бога, як ангельський глас, наповнюють торжеством Всесвіт. Небо і земля славлять Різдво Христове. На землі, хоча б ненадовго, запановує мир, а серця сповнюються доброю волею.

Особливою традицією в надвечір’я Різдва є Свята Вечеря, до якої обов’язково входять 12 пісних страв.

Велика для всього християнського світу сталася подія — народження Ісуса Христа у Віфлеємі. У день Народження Сина Божого весь світ славить свого спасителя: люди прикрашають свої будинки святковими ялинками, які символізують євангельське древо, запалюють свічки, ходять на церковні богослужіння.

В Снятинській ЦРБ в краєзнавчому відділі представлена бібліотечна виставка «Різдвяне Диво». В експозиції представлені книги і статті, що розповідають про звичаї, обряди  історію традицій різдвяних свят.

Різдво єднає землю й небо,

І нова радість настає,

Та свято вірити всім треба,

Що нас ще доля осяйне.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (05.01.2018)
Переглядів: 35 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість