Новини

Головна » Статті » Події

НАЙКРАЩА КОЛЯДА У НАС - У КРАСНОСТАВЦЯХ!

Душевну втіху ділим з Вами:

Спаситель світу до нас йде!

Несеться радість колядами

В Різдвяну ніч, в Різдво святе.

6-8 січня 2018 р. у с. Красноставці пройшли Дні краєзнавства «Найкраща коляда у нас - у Красноставцях», присвячені  Різдвяним святам. Вони починалися із Вертепу та загальної сільської коляди «А за вікном коляда вже йде».

Початок надзвичайно красивого дійства заклали діти, які біля церкви провели духовну годину «Вифлеємська зірка», де своїми щирими виступами та колядками звеличували Різдво Божого Сина. Молодь та  юнацтво, які є активними читачами сільської книгозбірні, прийняли активну участь у цьому дійстві. Не міг залишитись осторонь і завідуючий бібліотекою-філією Бигар М.

А загальна сільська коляда, в якій приймали участь користувачі бібліотеки філії, стала апофеозом та серцем сільського святкування.

Мабуть, чи не найяскравішою рисою святкування Різдва Христового в Україні загалом, та у нашому селі зокрема, є колядування. Коріння цієї традиції знаходиться в сивій, ще в язичницькій давнині, але з приходом християнства в наш край, вона змінила свій зміст, зберігши при цьому свої зовнішні цікаві форми. В Україні коляда збереглася своєрідним чином, в ній вже прославляли не язичницьке божество, а Христа, Сина Божого, справжнє Світло для світу. Змінилися дещо ззовні і колядники, замість костюмів тварин вони одягали костюми біблійних героїв, учасників Різдва Христового, як то: Ангел, Пастух, Мудрець, Ірод. Пізніше, з розвитком власне Різдвяного Вертепу, з’являються і інші персонажі, типові для кожного краю. Змінилися і колядки, в яких тепер прославлявся Син Божий, Який воплотився від Діви Марії, але залишилися прохання до Господа про добробут, здоров’я, мир і злагоду в родині господарів, в оселю до яких завітали колядники. Як і в давні часи, кожна сім’я чекає приходу в свій дім колядників, бо вважається, що та оселя, до якої не завітали ці Різдвяні гості увесь наступний рік буде нещасною.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (09.01.2018)
Переглядів: 25 | Рейтинг: 0.0/0
Вітаю Вас Гість