Новини

Головна » Статті » Події

СВІТЛА РАДІСТЬ РІЗДВЯНОГО ДИВА

"Колядуймо нині разом з доньками й синами,

хай все добре буде перед, а все зле – за нами!

Колядуймо, вже на небі й наша зірка сяє,

колядуймо, українці! Христос ся рождає!"

Одним із найзнаменніших і найвеличніших празників святкового календаря, яким започатковується рік, є Різдво Христове. Святкування Різдва на українській землі здавна супроводжується унікальними традиціями і обрядами. Особливим Різдвяним дійством українського народу є Вертеп, який відтворює та прославляє величну подію: втілення Сина Божого і Його божественне народження на Землі від Діви Марії.

Сьогодні традиція Різдвяного вертепу найкраще збереглася у західноукраїнській сільській місцевості. В різних регіонах він відбувається по-різному, але головний зміст зберігається один - народження Сина Божого.

Вшановуючи пам’ять про народження Христа, що подарував людству надію, вовчківські колядники із Різдвяним вертепом ходили від хати до хати, прославляли народження Спасителя та вітали господарів різдвяними вітаннями та колядками. Підтримуючи звичаї та обряди предків, працівники бібліотеки-філії села Вовчківці з учасниками клубу «Берегиня» та з директором СБК Галиною Библюк своїм співом прославляли народження Спасителя, який благословляє сили тілесні й духовні, дає відчути, що ми не самі, що з нами Бог. Колядники віршованими рядками вітали всіх з Різдвом Христовим та бажали у спокої, мирі та злагоді провести прийдешній рік.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (10.01.2018)
Переглядів: 26 | Рейтинг: 0.0/0
Вітаю Вас Гість