Новини

Головна » Статті » Премії » премія ім.М.Черемшини

ЛАУРЕАТИ ПРЕМІЇ ІМ. М.ЧЕРЕМШИНИ

 

ПОСТАНОВА

 

науково-практичної конференції

"Марко Черемшина — письменник-демократ"

м. Снятин

13 червня 1999 р.

З нагоди 125-річчя від дня народження Марка Черемшини та з метою вшанування його пам'яті:

1. Звернутись до районної державної адміністрації і районної ради про запровадження з 1999 року літе­ратурно-мистецької премії ім. Марка Черемшини, якою нагороджувати за вагомий внесок в літературно-мистецьке життя краю. 

2. Створити на Снятинщині Творчий клуб ім. Марка Черемшини для розвитку духовності, національної сві­домості, літературно-мистецького життя району. Головою творчого Клубу обрати відомого видавця і просвітянина Володимира Карого. 

3. Для нагородження лауреатів літературно-мистецької премії ім. Марка Черемшини:

просити райдержадміністрацію і районну раду щорічно виділяти кошти із районного бюджету;

виготовити і вручати переможцям у номінаціях па­м'ятні знаки і дипломи.

                                                                Учасники науково-практичної конференції

 

 

СНЯТИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

12.07.1999 м. Снятин № 373

Про заснування районної премії ім. Марка Черемшини

З нагоди 125-ї річниці від дня народження Марка Черемшини та з метою вшанування його пам'яті:

 

1.     Запровадити з 1999 року літературно-мистецьку премію ім. Марка Черемшини, якою нагороджувати краян за високий внесок в літературно-мистецьке життя Снятинщини.

2.   Для нагородження лауреатів літературно-мистецької премії ім. Марка Черемшини (5 номінацій) виділити із резервного фонду районного бюджету 250грн. згідно додатку № 1.

Голова районної державної адміністрації      

Ольга ГЕРЕЛЮК

 

КОМІСІЯ

з присудження премії імені Марка Черемшини

Микола БОЛОТЕНЮК, журналіст

Іван ГРЕКУЛЯК, кореспондент газети "Голос Покуття"

Володимир КАРИЙ, голова Творчого клубу ім. Марка Черемшини, директор ЗАТ Видавничо-друкарська фірма "Прут Принт"

Руслана КІРЕЄВА, директор літературно-меморіального музею Марка Черемшини

Петро КОРЖ, вчитель музики, самодіяльний композитор

Іван КУРАВСЬКИЙ, художник

Мирослав ПОПАДЮК, голова районного об'єднання товариства "Просвіта"

 Лауреати 2017 року

У номінації «Література і літературознавство»

  • Григорчук Степан, поет-пісняр, автор поетичних збірок «Джур-криниця» та «Жниво», уродженець села Джурів

У номінації «Література і літературознавство»

  •  Андрушко Іван – за літературну діяльність останніх років, автор збірок поезій «З глибини душі» та циклу віршів, присвячених письменникам Покутської трійці.

У номінації «Журналістика, науково-дослідницька і пошукова робота»

  • Марчук Ганна, кандидат філологічних наук, завідувач кафедри журналістики Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника – за вивчення спадщини Леся Мартовича та упорядкування і видання повного зібрання творів письменника.

У номінації «Класична музика і композиторська діяльність»

  • Гаврилець Ганна, уродженка села Видинів, композитор, заслужена діячка мистецтв України, лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка, професор Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського – за вагомий внесок у розвиток української музичної культури. За фольк-концерт «Кроковеє колесо», ораторію «Барбівська коляда» та численні обробки українських народних пісень.

У номінації «Образотворче мистецтво»

  • Гаврилюк Василь, директор Заболотівської СБК ─ за режисерську працю над хронікально-документальними фільмами: «Іллінці ─ моєму серцю дорогі», «Заболотівській лікарні ─ 75 років» і «Заболотів, мій Заболотів».

 

Лауреати 2016 року

У номінації «Література»

  • Роман Запаринюк, поет і публіцист — за видання книжок «Світ Настуні та Софійки» (2014), збірки поезій «Доля» та художньо-публіцистичного нарису «Сіяч правди — і біль його душі» (2016).

 

У номінації «Науково-дослідницька і пошукова робота та краєзнавство»

  • Петро Сіреджук, доктор історичних наук, професор Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника — за книгу «Інвентар Снятинського староства 1752 р.» (2015).

 

У номінації «Концертно-виконавська діяльність»

  • Народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Елегія» (художній керівник Марія Садова) — за активну музично-виконавську діяльність, участь у відзначенні 140-річчя від дня народження Марка Черемшини (2014), у програмі презентації книги В. Стефаника «Моє слово» (2015) та багатьох інших районних культурно-мистецьких заходах.

 

У номінації «Образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво»

  • Ганна Курилюк, художниця, вчитель-пенсіонер — за високі багаторічні творчі здобутки в живописі та графіці, активну виставкову діяльність.

 

Лауреати 2015 року 
 
У номінації «ЛІТЕРАТУРА»

 

  • Іванна Стеф’юк, письменниця, літературознавець, аспірантка ЧНУ ім. Ю. Федьковича — за співупорядкування книжки «Марко Черемшина у спогадах, документах і матеріалах», видання книги прози «За руку з гостем», тривале дослідження та популяризацію (прославу) творчості Марка Черемшини;

  • Петро Кіреєв, науковий працівник літературно-меморіального музею Марка Черемшини — за співупорядкування книжки «Марко Черемшина у спогадах, документах і матеріалах», активну працю в музеї.

 
 

У номінації «Просвітницька, літературно-краєзнавча діяльність»

 

  • Іван Оробець, директор Горішньозалучанської ЗОШ, педагог-просвітянин, талановитий поет — за підготовку сценарію та проведення літературно-мистецького заходу, приуроченого 140-річчю Марка Черемшини, за видання книжки поезій «Життя в мініатюрі».

 

У номінації «ТЕАТРАЛЬНО - ВИКОНАВСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ» 

 

  • Народне аматорське жіноче вокальне тріо «Берегиня» Снятинського районного будинку культури у складі Софії Лесюк, Людмили Порох, Марії Орищук, керівник Дмитро Лесюк — за активну участь у культурно-мистецьких заходах, високу майстерність виконання українських пісень. 

У номінації «Класична та естрадна музика, композиторська майстерність» 

  • Василь Стецик, відомий композитор, заслужений працівник культури України — за організацію художніх колективів, видання авторських збірок, створення музики на слова неповторних патріотичних і ліричних пісень.

  • Лауреати 2014 року 
     
     
    У номінації «ЖУРНАЛІСТИКА, ЛІТЕРАТУРА»
     
    • Григорак Володимир (посмертно), кореспондент багатьох районних газет - за популяризацію творчості Марка Черемшини та за видання книги - "Вічноцвіт Черемшини";
    • Калачик Микола, директор Новоселицкої ЗОШ, член літературної студії "Калинове гроно" - за літературну діяльність та видання четвертої книги - "Сік землі";
     
     
    У номінації «ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО»
     
    • Остафійчук Іван, художник-графік - за патріотичні цикли графіки та малярства "Моя Украна", "Час", "Рецидив", ілюстрування книг відомих поетів - Д. Павличка, Л. Костенко, І. Драча;
     
    У номінації «ТЕАТРАЛЬНО - ВИКОНАВСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ» 
     
    • Заренчук Параска, бібліотекар Стецівської ЗОШ, відмінник народної освіти України  за соціальні концерти, участь у всеукраїнських пісенних фестивалях, розвиток і пропаганду художньої самодіяльності в районі;  
       
  • Лауреати 2013 року

     
    У номінації «ПРОСВІТНИЦЬКА, КРАЄЗНАВЧО – ДОСЛІДНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ»
     
    • Наталія Радиш, вчителька української мови та літератури Джурівської ЗОШ І-ІІІ ст. – за багаторічну працю на просвітянській та педагогічній ниві та за дослідження і популяризацію писанкового мистецтва;
     
     
    У номінації «ЖУРНАЛІСТИКА, ЛІТЕРАТУРА»
     
    • Володимир Чипига, редактор газети «Снятинська вежа» - за публікації в газетах і журналах та за видання книжки «Календар марноти»;
     
     
    У номінації «ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО»
     
    • Віталій Дубенчук, майстер народної творчості з художньої вишивки – та за вагомий вклад у розвиток традиційного вишивального мистецтва на Івано – Франківщині;
     
    У номінації «ТЕАТРАЛЬНО - ВИКОНАВСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ» 
     
    • Народне аматорське тріо скрипалів Снятинського районного будинку культури (художній керівник Галина Ткачук) -  за пропаганду музичного мистецтва та за багаторічний вклад у підготовку скрипалів Снятинської ДМШ;  
       

  • Лауреати 2012 року

     
    У номінації КРАЄЗНАВЧА РОБОТА, ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ»
     
    • Мирослав Атаманюк, фотохудожник, позаштатний кореспондент всеукраїнської газети "Полю вання і риболовля" за вагомі успіхи в царині охорони довкілля, популяризацію еколого-просвітницького життя краю;
     
     
    У номінації «ЖУРНАЛІСТИКА, ЛІТЕРАТУРА»
     
    • Тетяна Вовк, журналіст, завідувач відділу соціальних питань газети "Голос Покуття", літераторка, котру премійовано за висвітлення соціально-політичних та культурних проблем у місцевій пресі і видання книг прози "Вітрина мрій... та реалій" та "Ловись, рибко!"
     
     
    У номінації «ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО»
     
    • Станіслав Смирнов, уродженець м. Снятина, художник, директор Київської ди­тячої художньої школи №10 — за високомайстерні роботи на персональних виставках акварелей і скульптур, професійний рівень підго товки юних художників;
     
    У номінації «ТЕАТРАЛЬНО - ВИКОНАВСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ» 
     
    • Микола Кейван, керівник народ ного аматорського театру "Ґердан" Прутівського СБК — за розвиток театрального мистецтва, вагомий внесок у розвій культури рідного краю;   

    •  
  • Лауреати 2011 року

     
    У номінації КРАЄЗНАВЧА РОБОТА, ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ»
     
    • Василь Марусик, уродженець с. Белелуя, журналіст-краєзнавець, редактор ТО «Культура» Національної радіокомпанії України — за цикли передач літературно-публіцистичної та історико-краєзнавчої тематики;
     
     
    У номінації «ЛІТЕРАТУРА»
     
    • Марія Стрипчук-Палійчук, літераторка, викладачка Снятинського технікуму Подільського ДАТУ — за освітньо - виховну та літературну діяльність останніх років і за видання книг «Душа» та «Між добром і злом»;
     
     
    У номінації «ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО»
     
    • Ярослав Заяць, заслужений художник України — за високу виконавську та професійну майстерність, проведення багатьох виставок його художніх робіт;
     
    У номінації «КОНЦЕРТНО - ВИКОНАВСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ» 
     
    • Народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Вишиванка» Заболотівської дитячої музичної школи (керівник Ліліана Лукащук) — за високу професійно-виконавську майстерність та з нагоди 10-ліття творчої праці;  

    •  
  • Лауреати 2010 року

     
    У номінації КРАЄЗНАВЧА РОБОТА, ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ»
     
    • Роман Ризюк, педагог, за зібрання документів і експонатів та за організацію народного мезею в с. Іллінці;
     
     
    У номінації «ЖУРНАЛІСТИКА, ЛІТЕРАТУРА»
     
    • Андрій Королько,   за активну участь у проведенні науково-теоретичних конференцій до 100-річчя ратуші та 850 річчя Снятина, організацію матеріалів та видання книги «Покуття», історико-етнографічний нарис, підготовку книги «Заболотів і околиці»;

    • Марія Равшер, філолог, мешканка с. Кобаки, за видання книжки «Завиженський храм»;
     
     
    У номінації «КОНЦЕРТНО-ВИКОНАВСЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ, ДЕКОРАТИВНЕ. УЖИТКОВЕ МИСТЕЦТВО»
     
    • Володимир Попадюк, вчитель образотворчого мистецтва Прутівської школи, за високу виконавську і професійну майстерність, прищеплення молоді художніх навиків, ілюстрування місцевих художніх видань;


     

  • Лауреати 2009 року

     
    У номінації КРАЄЗНАВЧА РОБОТА, ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ»

       
    • Василь Пилип'юк
     
    У номінації «ЖУРНАЛІСТИКА, ЛІТЕРАТУРА»

       
    • Йосип Палятинський, за видання книг «Стежинами життя», «Передзвони серця», «Ген в долині, над Ставками», «Я вірю в тебе Україно»;
     
     
    У номінації «КОНЦЕРТНО-ВИКОНАВСЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ»
     
    • Марта Дудчук
 
  • Лауреати 2008 року

     
    У номінації КРАЄЗНАВЧА РОБОТА, ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ»
       
     
    У номінації «НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА РОБОТА»
       


     
    У номінації «КОНЦЕРТНО - ВИКОНАВСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ» 
     
    • Орест Гунько, педагог, громадський діяч, голова оргкомітету з відзначення 150-ліття Завальської церкви святого Архистратига Михаїла — за підготовку і видання книг серії «Завалля в пам’ятках старовини і сучасності»: книга 1 — «Духовні святині»; книга 2 —  «3 історії поколінь»;
    • Микола Гуйванюк, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича — за багаторічну працю з вивчення січового руху у Галичині й Буковині та за видання книги «Марко Черемшина: невідоме й призабуте»
    • Народний чоловічий квартет «Явір» Прутівського СБК (художній керівник Микола Плешкан) — за багаторічну концертну діяльність, популяризацію української пісні на всеукраїнських і міжнародних фестивалях і конкурсах;  
    •  
  • Лауреати 2007 року

     
    У номінації КРАЄЗНАВЧА РОБОТА, ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ»
       
     
    У номінації «ЖУРНАЛІСТИКА, ЛІТЕРАТУРА»
       
     
    У номінації «КОНЦЕРТНО - ВИКОНАВСЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ» 
     
    • Володимир Гнатюк, за колекціонування філателістичних, нумізматичних та краєзнавчих матеріалів;
    • Дмитро Мохорук, за книгу «Скарби Мудрості»;
    • Ірина Зінковська , за концертну діяльність видання книги поезій «Через відстані до любові», випуск магнітоальбома «Я - мов лебідка» та компакт-диска   «Я тебе покличу»;  
    •  
  • Лауреати 2006 року

     
    У номінації КРАЄЗНАВЧА РОБОТА, ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ»
       
     
    У номінації «ЖУРНАЛІСТИКА, ЛІТЕРАТУРА»
       
     
    У номінації «КОНЦЕРТНО - ВИКОНАВСЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ» 
     
    • Микола Зінковський,
    • Мирослав Мамчак,
    • Любомир Равлюк,    
    •  
  • Лауреати 2005 року

     
    У номінації КРАЄЗНАВЧА РОБОТА, ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ»
       
     
    У номінації «ЖУРНАЛІСТИКА, ЛІТЕРАТУРА»
       
     
    У номінації «КОНЦЕРТНО - ВИКОНАВСЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ, ДЕКОРАТИВНЕ, УЖИТКОВЕ МИСТЕЦТВО» 
     
    • Василь Гутковський, генеральний директор літературної агенції « Піраміда» (м. Львів),кандидат історичних наук , уродженець с.Джурів, за видання книжки «Солодка Даруся», удостоєної Державної премії ім. Тараса Шевченка;
    • Ярослав Воробець, лікар, дослідник, за низку статей про життєвий і творчий шлях Марка Черемшини, за дослідження історичних витоків та джерел зародження і   розвитку   медицини та охорони здоров я на Покутті, видруку шести книг;
    •  
    • Василь Клічак, поет, директор видавничо-маркетингового центру «Просвіта» (м.Київ), уродженець с.Рудники - за літературну діяльність останніх років, пропаганду української книги для виховання національної свідомості, видання книги поезій «Пелена»;
    • Параска Божовська, солістка фольклорно-етнографічного  колективу «Родина» (с. Підвисоке ), за вагомий особистий внесок в розвиток культури Покутського краю;
    • Василь Матійчук, майстер народної творчості з художніх виробів із соломи, за участь у виставковій діяльності останніх 10 років, представленні Снятиншини та Івано-Франківщини на міжнародних фестивалях; 
 
  • Лауреати 2004 року
     
    У номінації КРАЄЗНАВЧА РОБОТА, ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ»
     
    • Ярослав Романюк, за видання книг «Історія школи», «Снятинщина:люди,події,факти», «Історія села Долішнє Залуччя», вагомий вклад у просвітницьку діяльність на теренах району;
     
     
    У номінації «ЖУРНАЛІСТИКА, ЛІТЕРАТУРА»
     
    • Калина Ватаманюк, письменниця, редактор журналу «Гуцульщина», за видання серії духовно-просвітницьких книг «Від лиця Твого, Господи, судьба моя іде», «Між хрестом і зорями», «Ми-діти світла», «Сад моїх журавлів...»;
    • Ганна Скоропадюк, головний редактор газети «Захід»,  за творчу діяльність в галузі журналістики та редагуванні всеукраїнської газети «Захід»;
     
     
    У номінації «КОНЦЕРТНО - ВИКОНАВСЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ, ДЕКОРАТИВНЕ, УЖИТКОВЕ МИСТЕЦТВО» 
     
    • Іллінецький самодіяльний народний ансамбль пісні і танцю (худ. керівник Михайло Мироник, за багаторічну концертно-виконавську діяльність та по пуляризацію пісенної спадщини Покуття і Гуцульщини;
    • Ярослав Ціко,   художник, за персональні виставки , розвиток портретного жанру та серію портретів відомих людей Прикарпаття і Буковини;

    •  

  • Лауреати 2003 року

     
    У номінації КРАЄЗНАВЧА РОБОТА, ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ»
     
    • Олена  Гнідан , за дослідження і статті про життєвий і творчий шлях Марка Черемшини та книгу «Марко Черемшина. Нариси життя і   творчості»;
     
     
    У номінації «ЖУРНАЛІСТИКА, ЛІТЕРАТУРА»
     
    • Ярослав Руданець, за активну участь у літературно-мистецьких заходах і видання поетичної збірки «Раїна»;
    • Колектив авторів : Василь Гладій , Михайло Гладій, Богдан Ступарик (посмертно), за книжку «Село за дібровою»;
     
     
    У номінації «КОНЦЕРТНО - ВИКОНАВСЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ, ДЕКОРАТИВНЕ, УЖИТКОВЕ МИСТЕЦТВО» 
     
    • Любов Гуменюк , за високу професійність та участь у персональних виставках і міжнародних фестивалях;
    • Марія Кобринська, за артистичне  читання новел Марка Черемшини;

    •  
  • Лауреати 2002 року

     
    У номінації КРАЄЗНАВЧА РОБОТА, ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ»
     
    • Мирон Крупей, історик –дослідник, за видання книг з історії Снятинського,  Івано-Франківського, Чернівецького ВО УТОС;
    • Марія Гуцуляк, краєзнавець, за вклад у  популяризацію творчості Марка Черемшини;
    • Галина Лакуста, художниця, за вагомий доробок у образотворчому мистецтві, ілюструванні книжки «Тучапи над Черемошем» ;
     
     
    У номінації «ЖУРНАЛІСТИКА, ЛІТЕРАТУРА»
     
    • Богдан Мельничук, письменник, за книгу «Пегасові копита»;
    • Микола Болотенюк, журналіст, за висвітлення життя Покуття на сторінка «Галичини»;
    • Роман Касіян, просвітянин, за видання книжки «Микулинці»;
    •  
     
     
    У номінації «КОНЦЕРТНО - ВИКОНАВСЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ, ДЕКОРАТИВНЕ, УЖИТКОВЕ МИСТЕЦТВО» 
     
    • Олег Кочмарський, художній керівник, за успіхи у розвитку та керівництві самодіяльними народними аматорськими   колективами;
    • Степан Сахро, майстер народної творчості, за відродження традицій покутського різьбярства та вагомий внесок у розвиток мистецтва;

    •  
  • Лауреати 2001 року

     
    У номінації КРАЄЗНАВЧА РОБОТА, ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ»
     
    • Василь Ткачук, народний депутат України, меценат видавничої справи;
    • Юліан Радевич, педагог-краєзнавець, організатор музею Михайла Бажанського;
    • Василь Харитон, краєзнавець-пошуковець;
     
     
    У номінації «ЖУРНАЛІСТИКА, ЛІТЕРАТУРА»
     
    • Теофіл Виноградник, літературознавець, м. Івано-Франківськ;  
    • Марія Фуштор,     поетеса, с. Ганьківці;
    • Іван Грекуляк,   журналіст, кореспондент газети «Захід»;
    •  
     
     
    У номінації «КОНЦЕРТНО - ВИКОНАВСЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ, ДЕКОРАТИВНЕ, УЖИТКОВЕ МИСТЕЦТВО» 
     
    •  Іван Куравський, художник;
    • Дмитро Жураківський, майстер народної творчості;  
    • Фольклорно-етнографічний ансамбль «Родина», с.Підвисоке, керівник Ганна Судук, Василь Мельничук;

       

  •  
Категорія: премія ім.М.Черемшини | Додав: admin (21.02.2011)
Переглядів: 2283 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість