Новини

Головна » Статті » Премії » премія ім.Я.Лукавецького

ЛАУРЕАТИ ОБЛАСНОЇ ПРЕМІЇ ІМ. Я.ЛУКАВЕЦЬКОГО

Премія імені Ярослава Лукавецького була встановлена в 2002 р. Івано-Франківською облдержадміністрацією з метою популяризації кращих творів мистецтва, архітектури і дизайну, піднесення їхньої ролі у духовному відродженні та естетичному вихованні.

Лауреати 2017 року

  • В номінації «Дизайн» було нагороджено Оксану Бейлах за популяризацію народних традицій у сучасному одязі.

  • В номінації «Образотворче мистецтво», за особистий вагомий внесок у розвиток образотворчого мистецтва краю відзначили Петра Грицюка та Олега Заставного.

  • У номінації «Народне мистецтво», за збереження та відновлення технології виготовлення народного килима стала Дарія Приймак.

Лауреати 2016 року

  • За результатами таємного голосування комісії лауреатами стали: у галузі "Архітектура і дизайн", номінація "Дизайн": художники-дизайнери Оксана Парцей та Ірина Клицюк, пропоновані Музеєм мистецтв Прикарпаття за оформлення екстер’єрів середовищ м. Івано-Франківська.
  • У галузі "Образотворче і народне мистецтво" у номінації "Образотворче мистецтво" – художник Федір Майко, пропонований Івано-Франківською обласною організацією Національної спілки художників України за великі творчі здобутки.
  • У номінації "Народне мистецтво" – майстер бісероплетіння Марія Чулак, пропонована Обласною універсальною науковою бібліотекою за вагомий внесок у розвиток декоративно-прикладного мистецтва дослідженням "Бісерні прикраси Карпатського краю".

Лауреати 2015 року

у номінації «Архітектура і дизайн» у галузі «Дизайн»

  • Іван Гаврилів та Андрій Гаврилів

У номінації «Образотворче і народне мистецтво» в галузі «Образотворче мистецтво»

  • Богдан Кузів, художник
  • Іван Остафійчук, великі творчі здобутки

В галузі «Народне мистецтво»

  • Ганна Копильчук, ліжкарниця

 

Лауреати 2014 року

в номінації «Архітектура і дизайн»

  • Ярослав Дяків, архітектор
  • Іван Фігель, конструктор
  • Микола Николюк, інженер-будівельник

В номінації «Образотворче і народне мистецтво» 

  • Тетяна Павлик

  • Лауреати 2012 року
     
    У номінації «ДИЗАЙН»
     
    У номінації «ОБРАЗОТВОРЧЕ І НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО»
     
    • Дмитро Лазаренко, художник;
    • Михайло Тимчук, художник;
    • Ганна Вінтоняк, майстриня з художньої вишивки і ткацтва;    

 

  • Лауреати 2011 року
     
    У номінації «НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО»
     
    • Євдокія  Аннюк, вишивальниця, твори мсткині виставлялися на персональних виставках у Коломиї, Львові та Івано-Франківську. Євдокія Аннюк створила багатий світ орнаментальних мотивів, прекрасно вивчивши традиційно-регіональні особливості народної вишивки Гуцульщини, Покуття та інших сусідніх районів;
     
    У номінації «ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО»
     
    • Мирослав Ясінський, художник, співавтор проекту оформлення інтер'єрів Музею писанки в Коломиї, художник-ілюстратор та дизайнер з оформлення книг. Працює викладачем відділу образотворчого мистецтва Коломийського педагогічного коледжу. Активний учасник мистецьких виставок, його твори експонувалися на 20 міжнародних та численних всеукраїнських виставках;
    •    
  •  
  • Лауреати 2010 року
     
    У номінації «АХІТЕКТУРА І ДИЗАЙН»
     
    • Авторський колектив у складі архітекторів В. Дворника та А. Василишина і художника М. Сарапіна;  
    • Авторський колектив у складі доцента кафедри дизайну і мистецтвознавства  Б.Губаля та наукового співробітника музею Визвольних Змагань Прикарпатського краю С.Каспрука;  
    •  
    У номінації «ОБРАЗОТВОРЧЕ І НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО»
     
    • Художники М.Дейнега, В.Повшик і вишивальниця О.Писарук;
    •      
  •  
  • Лауреати 2009 року
     
    У номінації «АХІТЕКТУРА І ДИЗАЙН»
     
    • Василь Люлька;  
    • Авторський колектив у складі архітектора Романа глушкевича та автора ідей Василя  Луцака;  
    •  
    У номінації «ОБРАЗОТВОРЧЕ І НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО»
     
    • Володимир Довбенюк,   скульптор;
    • Євгенія Геник,   вишивальниця;
    •      
  •  
  • Лауреати 2008 року
     
    У номінації «ОБРАЗОТВОРЧЕ І НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО»
     
    • Володимир Гуменний, член Національної спілки художників України за твори «Два маки, які розмовляють між собою», «Розмита туш», «Стара скринька», «Дикий виноград», «Вид на Говерлу»;
    • Марія Матійчук, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, яка створила ряд унікальних іграшок із сиру, що експонувалися на багатьох виставках;
    •    
  • Лауреати 2007 року
     
    У номінації «ОБРАЗОТВОРЧЕ І НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО»
     
    • Петро Прокопів, член Національної спілки художників України;
    •  
    У номінації «АХІТЕКТУРА І ДИЗАЙН»
     
    • Авторський колектив у складі Василя Завічара і Петра Беркета   за створення макету історичних храмів;
    •  
  • Лауреати 2006 року
     
    У номінації «АХІТЕКТУРА І ДИЗАЙН»
     
    • Архітектори Ігор Пилипів і Роман Костів, за проект Духовно-паломницького центру Матері Божої в с. Погоня Тисменецького району;
    •  
    У номінації «ОБРАЗОТВОРЧЕ І НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО»
     
    • Дмитро Сивак, член Національної спілки художників України та член Спілки майстрів народного мистецтва України за творчі досягнення останніх років;
    •      
  •      
  • Лауреати 2005року
     
    У номінації «АХІТЕКТУРА І ДИЗАЙН»
     
    • Авторський колектив у складі Ігоря Шумина, Мирона Лаврися та Романа Козія;  
    • Тетяна та Омелян Антоновичі, за створення музею "Бойківщина"у м.Долина 
    •  
    У номінації «ОБРАЗОТВОРЧЕ І НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО»
     
    • Ігор Токарук, голова обласної організації Національної спілки художників України за низку творчих робіт останніх літ;
    •      
  •        
  • Лауреати 2004року
     
    У номінації «АХІТЕКТУРА І ДИЗАЙН»
     
    • Колектив авторів пам'ятного знаку "Традиції і Святість", член Національної спілки художників України Петро Штаєр та архітектор, дійсний член Академії архітектури України Михайло Ходан; 
    •  
    У номінації «ОБРАЗОТВОРЧЕ І НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО»
     
    • Марія Корпанюк, член Національної спілки художників України;
    •      
  •          
  • Лауреати 2003року
     
    У номінації «АХІТЕКТУРА І ДИЗАЙН»
     
    • Петро Савчин, художник-аматор;
    •  
    У номінації «ОБРАЗОТВОРЧЕ І НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО»
     
    • Петро Боєчко, член  Національної спілки художників України;
    •      
  •              
  • Лауреати 2002року
     
    У номінації «АХІТЕКТУРА І ДИЗАЙН»
     
    • Колектив авторів проекту меморіального комплексу Степана Бандери у с.Старий Угринів Калуського району;  
    •  
    У номінації «ОБРАЗОТВОРЧЕ І НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО»
     
    • Параска Петрівна Хома, майстриня художнього розпису, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників України за творчий доробок 2001-2002років;
    •      

 

Категорія: премія ім.Я.Лукавецького | Додав: admin (22.03.2011)
Переглядів: 941 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість