Новини

Головна » Статті » Бібліотеки

Центральна районна бібліотека для дітей

Бібліотеки на Снятинщині були відомі з давніх часів. Кожна громада мала меншу чи більшу книгозбірню, кожна церква мала меншу чи більшу читальню, відповідно до її активного братства.

В самому ж Снятині єдиної загальноміської читальні теж не було. Руська Міщанська Читальня в Снятині (заснована 3 березня 1881 року отцем Теофілом Кобринським) дає початок розвитку бібліотечної справи в місті. Першим головою читальні було обрано Василя Дутчака. Першим бібліотекарем працював Порфирій Бурачинський.

Читальня не мала свого окремого приміщення і довгі роки блукала по винайманих хатах. Тільки у 1905 році було побудовано для неї власний будинок. (Він знаходився за кінотеатром імені Івана  Франка).

З приходом радянської влади в Галичину у 1939 році настає період варварського знищення бібліотек. Всі книги і часописи були забрані від українських товариств і передані до Снятинського НКВД. Частину книжкових фондів було спалено на судовому подвірї. Лише рештки вдалося врятувати отцю Йосифу Процю, а упорядкував збережені книжки Омельян Ляшкевич у будинку навпроти міщанської читальні. Є підстави вважати, що саме ця читальня є попередником Снятинської районної бібліотеки, однак офіційний документ про цей факт відсутній.

1945 рік є роком заснування Снятинської районної дитячої бібліотеки.

Про це свідчить запис у Інвентарній книзі №1 Снятинської районної бібліотеки для дітей, який було зроблено 7 вересня 1945 року. Вже до кінця року в інвентарній книзі налічувалося 9 записів, а кількість зареєстрованих книг і брошур становила 1523 примірники.  Важко було створювати цю установу, оскільки дитячих книг було зовсім мало. В основному, фонд дитячої бібліотеки складався з творів В. І. Леніна, партійних матеріалів, книг про життя і діяльність радянських комісарів.

Фонд бібліотеки комплектувався поступово, вдосконалювалися форми і методи роботи – адже час ставив перед працівниками нові важливі завдання у справі виховання підростаючого покоління.

Дитяча бібліотека так само, як і бібліотека для дорослих декілька разів змінювала свою адресу. Вона знаходилася по вулиці В. Леніна (сьогодні Т.Шевченка) біля Снятинської ратуші, пізніше - поблизу середньої школи №1, а згодом -  по вулиці Червоноармійській (сьогодні В. Коснятина) біля районного будинку культури та в інших приміщеннях.

"Наказ № 70 від 19.06.54р. В зв’язку з тим, що Снятинська районна бібліотека для дітей одержала свою нову печатку, назначити товаришку Чепигу Ганну Миколаївну завідуючою районною бібліотекою для дітей і дозволити всі грошові та банкові операції за одним її підписом".

  1972 рік – перенесення Снятинської районної дитячої бібліотеки разом із бібліотекою для дорослих в приміщення будинку колишнього райкому партії по вулиці Червоноармійській (сьогодні – Воєводи Коснятина). На першому поверсі в лівому крилі будинку вона розташовується і до нині.

З 1980 року Снятинська центральна районна бібліотека для дітей є структурним підрозділом Снятинської ЦБС.

Станом на 1 січня 1980 року її фонд налічував 33 217 примірників. При бібліотеці діяв читацький гурток «Веселочка».

Завідували бібліотекою в різні часи:

·         Горбулевич Ольга Володимирівна;

·         Гах Катерина Степанівна;

·         Беца Надія Олексіївна;

·         Швець Тетяна Анатоліївна.

 

Сьогодні дитяча бібліотека  (директор Буцьо Валентина Василівна) спрямовує свою діяльність на гармонійний розвиток дітей, формування у них сучасного світогляду, інформаційної та читацької культури, навичок творчої самореалізації особистості, використовуючи для цього різні форми роботи та наявні інформаційні ресурси.

Щороку бібліотека обслуговує більше двох з половиною тисяч читачів, яким видається понад 52 тисячі примірників книг та періодичних видань. При бібліотеці діють міні-театр «Чарівна казка» та читацький клуб «Книголюб». Завдяки зручному розташуванню бібліотеки в центрі міста її послугами користуються учні та вчителі шкіл міста, вихованці дошкільних навчальних закладів для дітей. Крім цього, бібліотека організовує екскурсії та проведення заходів для дітей з сіл району.

Снятинська центральна  районна бібліотека для дітей є активним учасником Всеукраїнських конкурсів, таких як: «Найкращий читач України», «Хочу читати!», «Моя мала Батьківщина»,  «У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє…», « Ми – підлітки. Краще оповідання – 2011», спрямованих на залучення дітей до читання, розвиток юних талантів.

Бібліотека взяла участь у антикризовій гуманітарній програмі Міжнародного фонду «Відродження», підготувавши проектну пропозицію на тему: «Поповнення фондів бібліотеки та активізація їх культурно-просвітницької роботи з дітьми та молоддю».     

Одне з головних завдань, яке ставить перед собою колектив – створення та підтримка позитивного іміджу не тільки закладу, а й бібліотечного фахівця, бо саме від того, яке враження він справляє на користувача, залежить статус і роль дитячої бібліотеки в суспільстві.

 Робота в сучасних умовах – це постійний пошук невикористаних резервів, тому ми завжди відкриті до співпраці з різними установами, організаціями та фондами, причетними до роботи з дітьми.

Завітайте в дитячу бібліотеку. Тут Вам будуть завжди раді.

Свої послуги читачам пропонують:

Абонемент - до послуг користувачів різних вікових категорій: дошкільників, дітей молодшого та середнього шкільного віку, старшокласників та керівників дитячого читання.  На абонементі представлені видання на допомогу розширенню і поглибленню знань набутих учнями у школі, організації їх дозвілля. Кожне видання читач може взяти додому. Користувачі отримують багато цікавої інформації завдяки пізнавальним бесідам, які проводять для них працівники абонементу.

 

Читальний зал - тут завжди панує затишна, наближена до домашньої, атмосфера, що надихає дітей до висловлення своїх думок у власних літературних творах, фантазіях у малюнках, саморобках. В читальному залі представлено історичну, науково-популярну, довідкову та художню літературу, найновіші періодичні видання. Любителі гострих відчуттів знаходять тут літературу пригодницького характеру та фантастику. Комфортно почувають себе юні читачі в читальному залі, де знаходяться оформлені тематичні виставки, розміщуються періодичні видання, знаходяться картотеки, зручні меблі, живі квіти.Двері дитячої бібліотеки відчинені для юних користувачів:

щодня : з 8.00 до 17. 00

п’ятниця: з 8.00 до 16.00

вихідні: субота, неділя

Категорія: Бібліотеки | Додав: admin (08.02.2013)
Переглядів: 1338 | Рейтинг: 4.0/12
Вітаю Вас Гість